Stomatolog dziecięcy

Stomatolog dziecięcy to niezwykle ważna funkcja. Co należy wiedzieć?


Coraz częściej stomatolog dziecięcy również staje się odrębnym elementem medycyny. Powodem tego są specyficzny sposób podejścia do pacjentów oraz zapewnienie możliwe najbardziej komfortowych warunków podczas wizyty w gabinecie dentystyczny, które u dziecka pozostawią miłe wspomnienia. Przynosi to pozytywny efekt jeśli chodzi o przyszłe dbanie o zęby oraz stan zdrowia jamy ustnej. Zaznacza się, że stomatolog dziecięcy http://dentystadladzieciwarszawa.pl/ w Warszawie cieszy się rosnącym uznaniem.


Coraz częściej w przypadku wizyty u stomatologa dziecięcego mówi się o spotkaniu adaptacyjnym. Jest to pierwsza wizyta, podczas której nie przeprowadza się żadnego zabiegu ani badania. Jej celem jest zapoznanie dziecka z nowym środowiskiem. To ważny element w procesie jakim są wizyty kontrolne oraz ewentualne leczenie. Przede wszystkim w przypadku niespodziewanych wizyt, gdy potrzebne jest nagłe spotkanie z dentystą, dzieci zaznajomione z gabinetem, o wiele lepiej znoszą zabieg, niż maluchy, które nie miały okazji przejść okres adaptacyjnego. Warto pamiętać, że w proces adaptacji zaangażowani są również rodzice, bądź opiekunowie, którzy ułatwiają „przełamanie pierwszych lodów”. Warto o tym pamiętać stawiając na stomatologa dziecięcego w Warszawie.


Częstym sposobem radzenia sobie w trudnych sytuacjach, jakie mają miejsce podczas wizyty w gabinecie, jest stosowanie znieczulenia ogólnego. Jednak stomatolodzy podkreślają, iż nie jest to podstawowy sposób, a jedynie rozwiązanie w przypadku ekstremalnie silnej fobii, związanej z lękiem przed zabiegiem oraz bólem. Stomatologia dla dzieci zdaje się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich pacjentów. W gabinetach coraz częściej maluchy mają okazję w trakcie zabiegu oglądać bajki, bądź słuchać muzyki. Z jednej strony łatwiej jest im się uspokoić, dodatkowo odrywają swoją uwagę od zabiegu. Obok samych rozwiązań technicznych, którymi posługuje się stomatolog dziecięcy, ważne jest również jego podejście. Przede wszystkim pełen profesjonalizm i doświadczenie. Ale obok tego cierpliwość oraz wyrozumiałość, niejednokrotnie trzeba przecież zachęcić dziecko do podjęcia współpracy podczas leczenia. Samo podejście do dzieci, łatwość w nawiązywaniu kontaktu oraz przełamywanie barier jest pomocne oraz wprowadza atmosferę, w której dziecko czuje się komfortowo.


Ważne jest również, aby podczas wykonywania konkretnych czynności wyjaśniał, co dokładnie robi. Taka wiedza uspokaja małych pacjentów oraz eliminuje lęk przed nieznanym.


Zęby mleczne – naucz swoje dziecko dobrych nawyków


Być może przez fakt, że często wizyty u stomatologa są równie ciężkie dla dzieci jak i ich rodziców, niektóre osoby pytają, czy faktycznie warto i potrzeba dbać o zęby mleczne, skoro i tak wypadają? Odpowiedź jest jednoznaczna i stanowcza. Dzięki zaszczepieniu w dzieciach dobrych wzorców, którymi są zarówno codzienne mycie zębów jak również regularne wizyty w gabinecie dentystycznym, dzieci mają większą świadomość potrzeby dbania o zdrowie jamy ustnej. Dlatego w przypadku zębów mlecznych, zaleca się wizyty średnio co 3 do 6 miesięcy. Jednak wiele zależy od stomatologa.