Profesjonalne osuszanie murów

Profesjonalne osuszanie murów

Osuszanie murów jest niezwykle istotnym elementem w budynkach, w których jest problem z nadmierną wilgocią, z pleśnią i grzybami na sufitach oraz ścianach. W takiej sytuacji pierwszym zadaniem w walce z wilgotnymi murami będzie odnalezienie głównej przyczyny takiego stanu rzeczy. Najczęściej spotykamy się w takich przypadkach z niewystarczającą wentylacją pomieszczeń w budynkach. Jest to przyczyna coraz szczelniejszych drzwi oferowanych na rynku, jak również tańszych plastikowych okien. Są to produkty, które nie przepuszczają wilgoci na zewnątrz budynków tylko kumulują ją wewnątrz pomieszczeń, co sprawia, że wilgoć osadza się na ścianach, sufitach i doprowadza do powstania niemiłych dla oka i niezdrowych przebarwień.

 

Osuszaniem murów zajmują się dość często profesjonalne firmy. Wykorzystują do takich zadań różnego typu środki, w tym sprawdzone metody wykorzystywane od lat. Problem nadmiernej wilgoci pojawia się najczęściej w starym budownictwie, kiedy źle wykonane fundamenty, czy zbyt zimne ściany sprawiają, że wilgoć osadza się wewnątrz dość szybko.

 

Wilgoć a pleśń i grzyby we wnętrzach budynków

Powstająca pleśń i grzyby będące wynikiem nadmiernej wilgoci są bardzo trudne do usunięcia. Co więcej taki stan rzeczy może znacznie zagrozić zdrowiu mieszkańców. Do najprostszych i nieinwazyjnych sposobów na osuszanie murów http://budwod.eu/oferta/osuszanie-budynkow-kompleksowo/ będzie z pewnością nagrzewanie pomieszczeń wewnątrz budynków do temperatury nawet trzydziestu pięciu stopni Celsjusza. Tego typu sposoby są wykorzystywane w momencie chęci usunięcia powierzchownych zawilgoceń w budynkach. Wiele osób decyduje się jednak na ten sposób ze względu na niski koszt usługi, jak również mniej inwazyjne metody.

 

Osuszanie murów kondensacyjne i mikrofalowe

Osuszanie murów jest sposobem na pozbycie się wilgoci zalegającej niekiedy na tyle długo, że doprowadza ona do powstania nieprzyjemnych dla oka plam na sufitach i ścianach, szczególnie za regałami, czy w rogach pomieszczeń. Estetyczna część takiego problemu, to nie jedyny argument przemawiający za szybką likwidacją wilgotnych murów. Wpływ pleśni i namnażających się grzybów na zdrowie człowieka jest bardzo szkodliwe. Dlatego wykorzystanie jednego ze sposobu np. osuszania kondensacyjnego i mikrofalowego ma sens. Na czym polegają wybrane metody osuszania murów? Otóż osuszanie kondensacyjne polega na skraplaniu pary wodnej we wnętrzach budynków. Dzięki tej metodzie wilgoć stopniowo się zmniejsza. Wykorzystywane są do tego fachowe, zaawansowane osuszacze o większej mocy. Kolejną metodą będzie osuszanie mikrofalowe. Jest to uznany sposób na osuszanie budynków, który za pomocą fal mikrofalowych zamienia wilgoć na parę wodną. Jest to metoda wykorzystywana nie tylko powierzchownie w obrębie ścian, ale również bardziej dogłębnie.