Początki w filmowaniu

Początki w filmowaniu


Każdy z nas zna to uczucie kiedy pierwszy raz bierze do rąk aparat lub kamerę i czuje coś podobnego do miłości lub nie czuje nic. Jeśli czujemy to pierwsze, to znaczy, że aparaty i kamery staną się naszą przyszłością. Chociaż bywa i tak, że podczas pierwszego razu z kamerą nie czujemy nic, lecz oglądanie dużej ilości filmów, teledysków i reklam wzbudza w nas chęć stworzenia własnej produkcji. Niestety na początku nie mamy zbyt dużego wachlarza sprzętów jesteśmy zmuszeni szukać w wyszukiwarkach haseł typu: wynajem oświetlenia warszawa http://lumensc.pl/, gdyż nie mamy dostępu żadnego. Pamiętajmy jednak, że najważniejsze są chęci i talent.


Stawianie pierwszych kroków


Który aparat wybrać? Może jednak kamera będzie lepsza? Jakich obiektywów potrzebuję? Wynajem oświetlenia warszawa. Czy slider na prawdę jest potrzebny? Po co komu baterie? Wiele pytań ma młody filmowiec przy rozpoczynaniu swoich przygód z filmowaniem. Pierwszym pytaniem powinno być: jakie produkcję będę tworzył? Dzięki temu możemy oszacować liczbę i rodzaj potrzebnych sprzętów. Robiąc teledyski oraz relacje z różnych imprez nie potrzebujemy obiektywu rodem z boisk piłkarskich. Potrzebujemy podstawowych sprzętów, które możemy kupić za dość tanią cenę lub nawet wykonać własnoręcznie jak slider lub statyw. Dzięki temu będziemy mogli sami zacząć przygodę z filmem.


Zdobywanie doświadczenia


Nie zdobędziemy go z książek, poradników i tutoriali. Potrzebujemy praktyki, aby na własnej skórze przekonać się co to znaczy być filmowcem. Dzięki nowym zleceniom, które przyniosą nam nowe problemy i wyzwania z czasem staniemy się prawdziwymi profesjonalistami. Będąc trochę bardziej doświadczonym, możemy pomyśleć o lepszym sprzęcie i rozwinięciu swojej oferty o np. reklamy i wesela. Są to poważne zlecenia, które musimy robić najbardziej profesjonalnie jak to tylko możliwe, przykładając do nich dużo uwagi i poświęcenia. Wtedy już nie będziemy potrzebowali szukać wynajem oświetlenia warszawa. W dodatku warto mieć przyjaciół lub współpracowników, którzy pomogą ci w realizacji swoich produkcji. Nie można jednocześnie kręcić i obsługiwać światła lub zajmować się dźwiękiem. Po prostu się nie da. Dlatego też warto o tym pamiętać.

Podsumowując, początki nie są łatwe. Są wręcz bardzo trudne, lecz nie możemy się załamywać i poddawać. Wszystko przyjdzie z czasem i nie ma co się pieklić. Najważniejszym jest, aby wciąż się rozwijać i zdobywać doświadczenie, które później zaowocuje wyniesieniem naszych produkcji na zupełnie nowy poziom. Branża filmowa wciąż się zmienia i trzeba umieć się do niej dopasować. W dodatku przybywa wielu młodych i kreatywnych ludzi, od których trzeba być lepszym, aby utrzymać sie na rynku. Brzmi to strasznie, lecz talent obroni się sam.