Costa Brava pogoda- kiedy wybrać się na hiszpańskie dzikie wybrzeże?

To, na kiedy zaplanować urlop na Costa Brava pogoda reguluje w dużym stopniu. Oczywiście ogromny wpływ mają także nasze własne preferencje, bo jeśli męczą nas upały i bezwietrzna pogoda raczej powinniśmy unikać wybrzeża Hiszpanii latem. Jeśli jednak mamy ochotę smażyć się na piaszczystych plażach i kąpać w czystym, błękitnym i przede wszystkim ciepłym morzu powinniśmy odwiedzić Costra Brava w lecie.


Sezon turystyczny na dzikim wybrzeżu Hiszpanii zaczyna się w maju, a kończy w połowie października. Nie oznacza to jednak, że pogoda w całym tym okresie będzie sprzyjała osobom spragnionym dużych porcji słońca i ciepła. Jeśli zależy nam naprawdę wysokich temperaturach, możliwości złapania szybkiej opalenizny, a także uniknięcia gęsiej skórki przy wchodzeniu w stroju kąpielowym do morza warto jest wybrać się do Hiszpanii w lipcu bądź sierpniu. Costa Brava pogoda https://www.clickandgo.pl/destinations/spain/costa-brava lipiec oferuje temperatury powietrza bardzo często wychodzące poza 30°C, jednocześnie temperatura wody znacznie przewyższa 20°C. Do tego doliczmy słońce świecące 11 godzin na dobę i praktycznie nic nie potrzeba nam już do szczęścia. Niestety, żeby nie było tak kolorowo Costa Brava pogoda w lipcu to tylko rekompensata za ogromne tłumy w tym czasie oraz naprawdę wysokie ceny, które szybują do góry wraz ze słupkami w termometrach.


Najwyższe ceny na wybrzeżu już od wielu lat obserwowane są w lipcu i sierpniu, trochę lepiej sytuacja wygląda w czerwcu, ale wtedy też pogoda nie jest tak wspaniała, gdyż temperatura powietrza oscyluje między 25-28°C. Można jednak trafić w sprzyjające warunki w tym okresie, przykładowo Costa Brava pogoda czerwiec 2018 przyniosła turystom, którzy zdecydowali się zarezerwować na ten okres wakacje sporą niespodziankę. Temperatury powietrza często przekraczały 30°C, także woda byłą bardzo ciepła, bo w wielu miejscach dochodziła do 25°C. Podobnie trafionym wyborem może okazać się wyjazd wrześniowy. Costa brawa pogoda wrzesień mimo spadku temperatury powietrza o kilka stopni, odczuwane jest nadal ciepło na poziomie 25°C, a jednocześnie woda nie ulega tak szybkiemu wychłodzeniu i spokojnie można zaplanować godziny spędzone w ciepłym morzu.


Jeśli jednak nie zalezy nam na kąpielach w morzu, a raczej braku tłumów, zwiedzaniu w spokoju i bez kolejek zabytków i na rozsądnych cenach warto wybrać się do Hiszpanii wiosną. Na jaką pogodę należy się wtedy przygotować? Costa Brava pogoda kwiecień potrafi już rozpieścić wyższymi 20°C temperaturami, jednak należy pamiętać o zimnych nocach i porankach. Costa Brava pogoda marzec, z kolei straszy częstymi dniami z zachmurzeniem i deszczem. Optymalnym wyborem jest początek maja. Costa Brava pogoda maj, to już temperatury bardzo często powyżej 20°C, małe ryzyko deszczu i niewielka ilość zimnych dni. Costa Brava pogoda maj 2018 zapewniła turystom bardzo wysokie temperatury, w niektórych okresach sięgające powyżej 30°C, ale nie powinniśmy liczyć na coroczne powtarzanie się tej anomalii. Aby nie być zaskoczony pogodą warto korzystać Costa Brava pogoda accuweather. Costa brava pogoda długoterminowa pozwoli na szybkie i w miarę dokładne zapoznanie się z pogodowymi prognozami w tracie naszego urlopu.